Jak předat oddíl/roli dobře aneb Nástupnictví v praxi

• Kategorie: Fungující tým
Petra Bašová (Fidla)

Jsem koordinátorka personalistických projektů na ústředí Junáka - českého skauta, koordinuju mj. odbor pro personalistiku a pracovní skupinu pro ochranu a bezpečí dětí. Volný čas trávím ráda v přírodě s partou skautských rodin.

Veronika Brovjáková (Ťuňťa)

Původem z Moravy ale skautuji v Praze. V Junáku jsem si toho vyzkoušela a zažila poměrně hodně, nyní ale už jen vedu roverský kmen a působím na ČLK Sursum.

Vedeš oddíl už více jak 5 let a stále není komu ho předat? Převzala jsi roli hospodáře nebo výchovné zpravodajky, kterou na tebe hodili, a svému budoucímu nástupci ji chceš předat lépe? Komu předat vedení nebo jinou roli, je otázka, která dříve či později vždy přijde. Jak přemýšlet nad nástupnictvím, co a jak je třeba dělat a sledovat, aby předávání rolí a funkcí ve středisku probíhalo hladce? Kdo má zodpovědnost myslet na předání, kdo má nalézt nástupce, poskytnout mu znalosti a v začátcích ho dostatečně podpořit? A jak potom přímo přispět k dobrému průběhu samotného předání? (Doporučujeme před tímto programem absolvovat hlavní program Fungující tým.)