Skauting a společenská témata

• Kategorie: Středisko ve společnosti
Petr Vaněk (Permi)

Permi je coby 1. místostarosta Junáka - českého skauta a zpravdoajs pro komunikaci a projekty služby společnosti zodpovědný mimo jiné za oblasti interní, externí a krizové komunikace a za oblast služby společnosti. Patří sem například mediální komunikace Junáka - českého skauta a jeho přítomnost na sociálních sítích, vystupování Junáka - českého skauta na veřejnosti, spolupráce s vydavatelskými domy, fungování Skautské křižovatky, Zpravodajství, časopisů a newsletterů nebo dohled nad skautskými projekty služby společnosti, včetně těch krizových (covid-19, tornádo apod.). Permi byl dříve mimo jiné vůdcem oddílu, výchovným zpravodajem střediska Střela Plzeň, zakladatelem charitativního projektu Společně proti leukémii (dříve KAPKA), členem Roverského odboru, vůdcem Roverské lesní školy, předsedou okresu Plzeň-město, zahraničním zpravodajem Junáka - českého skauta nebo členem Evropského skautského výboru WOSM. Dnes je mj. dobrovolníkem a konzultantem WOSM pro oblast komunikace a v roce 2021 s partou nadšenců založil (a třetím rokem vede) ČLK Hrádek, s 48 účastníky největší čekatelský lesní kurz v zemi.

Ve společnosti se neustále objevují nejrůznější témata, která více či méně souvisí se skautskou činností. Klimatická změna, válečné konflikty, genderové otázky, nebo různá politická témata. Měli bychom na ně jako střediska či oddíly reagovat? Jak je, pokud vůbec, komunikovat směrem k rodičům a veřejnosti? To vše budeme společně diskutovat během tohoto workshopu.