Roveři nad zlato aneb Jak podpořit rovery, abychom měli činovníky

• Kategorie: Udržitelnost a výchova
Mirek Havránek

Ahoj, je mi 22 let, jsem bývalý vůdce chlapeckého oddílu z Brna, vedoucí a zakladatel roverského kmene Caudata, člen Roverského odboru. Mimo skaut studuji matematiku , informatiku, ekonomii a učitelství, jsem motorkář a člen aktivních záloh.

Petra Bašová (Fidla)

Jsem koordinátorka personalistických projektů na ústředí Junáka - českého skauta, koordinuju mj. odbor pro personalistiku a pracovní skupinu pro ochranu a bezpečí dětí. Volný čas trávím ráda v přírodě s partou skautských rodin.

Daniel Šobáň

Architekt, který utekl do světa financí, kde vede malou firmu. Manžel, otec dvou malých dětí. Celoživotní skaut, šermíř, majitel lesů...

Veronika Brovjáková (Ťuňťa)

Původem z Moravy ale skautuji v Praze. V Junáku jsem si toho vyzkoušela a zažila poměrně hodně, nyní ale už jen vedu roverský kmen a působím na ČLK Sursum.

Proč se starším činovníkům někdy zdá, že roveři nejsou ochotní plánovat a převzít zodpovědnost? Odvádí roverský kmen potenciální vedoucí od oddílů? Jde skloubit roverská výchova a program s vykonáváním činovnických funkcí? Proč má středisko vznik roverského kmene podporovat? Proč a jak je dobré pomoci roverům na středisku s vedením kmene? Na tyto otázky budeme hledat společně odpovědi.