Jak udělat středisko viditelné

• Kategorie: Středisko ve společnosti
Barbora Trojak (Brambůrka)

Celý svůj profesní život se věnuji práci v rámci neziskového sektoru. Například tvorbě osvětových kampaní, advokační činnosti, projektovému řízení, globálnímu rozvojovému vzdělávání, PR a komunikaci. Skautovala jsem v dívčím oddíle v Brně, vedla jsem družiny světlušek i skautek, působila ve vedení oddílu a snažila se rozpohybovat roverský kmen ve středisku Axinit. Tři roky jsem se také věnovala skautské charitativní sbírce Kapka, dělala jí v Brně PR a organizovala doprovodný program. Nyní už šestým rokem pracuji jako skautská tisková mluvčí a starám se o dobré jméno skautingu. Věnuji se také tématům bezpečnosti, duševního zdraví a skautské služby společnosti. Vařím na ČLK Hrádek.

Pestrý, srozumitelný a pozitivní obraz skautingu pomáhá nám všem - získávat důvěru dětí i rodičů, podporu zástupců obce, nové dospělé dobrovolníky či finanční prostředky. Pokud něco z toho ve vašem středisku uvítáte, je tenhle workshop přesně pro vás. Zaměříme se na to, jaké můžou být malé osobní i velké střediskové kroky směrem k lepší komunikaci a propagaci skautingu a vaší jednotky. Ukážeme si nejrůznější rady, tipy a návody, jak popisovat skauting různým druhům publika, jak využívat sociální sítě, fotit dobré skautské fotky, jak vybrat ty správné komunikační prostředky a kanály, jak hledat příležitosti pro propagaci nebo jak si u toho všeho osvojit skautský vizuální styl. Budeme si hodně povídat a vycházet z vlastních zkušeností - nečekejte frontální útok od tabule.