Začlenění dospělého nováčka

• Kategorie: Fungující tým
Vendula Pětníková (Bylinka)

Do skautu jsem vstoupila jako dospělý nováček, kde jsem se nejprve zapojila jako vedoucí oddílu. Postupem času, jsem začala uplatňovat své zkušenosti z práce personalisty a připojila se jako lektor v oblasti personalistiky v týmů na LŠ Plšík, střediskového minima Propolis a PERSO odboru.

Jana Jirasová (Prcek)

Zpravodajka VRJ pro dospělé. Matka 4 skautů z Mníšku pod Brdy. Dobrovolnicky vedu Skautskou nadaci Jaroslava Foglara a působím v týmu kurzu střediskového minima.

Přemýšlíte o náboru dospělých nováčků, ale máte obavy? Objevil se dospělý, který by chtěl být skautem nebo dokonce vést oddíl?

Společně probereme, jak dospělému nováčkovi pomoci zorientovat se ve skautském prostředí a postupně ho zapojit do činnosti oddílu nebo střediska, popř. jak ho podpořit, pokud si chce založit vlastní oddíl. Jak se s dospělým nováčkem domluvit na spolupráci, která bude smysluplná pro obě strany. Jaká rizika a příležitosti jsou spojeny s příchodem nového dospělého do oddílu. (Doporučujeme před tímto programem absolvovat hlavní program Fungující tým.)