Kodex jednání dospělých

• Kategorie: Fungující tým
Kristýna Menclová (Tynus)

Ráda se ptám, poslouchám druhé a nabízím své nápady. Prošla jsem si mnoha činovnickými rolemi v Junáku a baví mě je přibližovat ostatním. Pídím se po odpovědích na otázku proč a s tím souvisí metodické přemýšlení o všem. Jsem součástí pracovní skupiny Ochrany a bezpečí dětí a téma psychické bezpečnosti mě směřovala až k vysoké škole, kterou jsem začala studovat.

Barbora Tichavová (Rozárka)

místostarostka, zpravodajka výkonné rady pro program. V agendě má dále klimatickou změnu, Dostupný skauting a Ukrajinu. O tom všem se se mnou dá mluvit, ale nejvíc mě zajímá, jak se vám ve střediscích žije z hlediska skautské výchovy, programu, roverů a rangers, aplikace skautské výchovné metody a tak :)

Valný sněm schválil ideu, že organizace má mít Kodex jednání dospělých. Co je jeho obsahem? Proč vznikl? Jak se promítne do naší běžné oddílové a střediskové činnosti? S jakými riziky z oblasti psychického bezpečí se můžeme denně setkat a třeba nás zatím nenapadlo, že vůbec nějakými riziky jsou?