Alkohol a návykové látky

• Kategorie: Udržitelnost a výchova
Kateřina Slavíková (Kačka)

Aktuálně pracuji na Ústředí a mám po sebou témata Kodex jednání dospělých a Alkohol na skautských akcích. Jsem také členkou odboru pro personalistiku, zpravodajka pro vzdělávání ve středisku v Praze (i když už ne moc aktivní), ale domovský oddíl mám v Olomouci :) Prošla jsem si rolemi přes rádkyni, vedoucí oddílu po zástupkyni střediskového. A také jsem byla dlouho instruktorkou na VLK Falconeri (nyní už spíš jen jako externista). Kromě toho mě nejvíc zaměstnávají dvě malé děti a když zbyde čas, tak rádi cestujeme.

Jana Jirasová (Prcek)

Zpravodajka VRJ pro dospělé. Matka 4 skautů z Mníšku pod Brdy. Dobrovolnicky vedu Skautskou nadaci Jaroslava Foglara a působím v týmu kurzu střediskového minima.

Máte na téma alkoholu na skautských akcích ve středisku stejné či rozdílné názory? K jakým pravidlům jste došli? Pojďme si krátce představit výsledky ankety o alkoholu na skautských akcích, na kterou odpovědělo více než 1400 činovníků a roverů napříč republikou. Pojďme se bavit o tom, jak téma otevřít v každém týmu. Pojďme si říct, kde jsou hranice, přes které jít rozhodně nemůžeme, a jaké jsou hranice, které v naší organizaci považujeme za žádoucí a proč. Pojďme si představit možné varianty pravidel a jak mohou nebo nemusí fungovat.