Jak pracovat s vedoucími oddílů

• Kategorie: Udržitelnost a výchova
Jaroslav Petřík (Australan)

Vedoucí střediska Modrý květ v Mnichovicích, které vyrostlo v pěti letech z nuly na 109 členů, s výraznou podporou dospělých nováčků (rodičů členů). Stálý instruktor Jesenické lesní školy, která se zaměřuje na skautskou praxi a čerpá z prastarých skautských tradic a zvyků. V civilu všechno možné, v poslední době vášnivý astronom.

Jak se vám daří podporovat oddíly, aby plnily své výchovné poslání a vy si byli jisti, že v praxi uplatňují všechny body skautské výchovné metody a všestranně rozvíjí holky a kluky? Jak pomoci oddílům s přeplněnou kapacitou nebo naopak nedostatkem dětí? Nabízíte činovníkům příležitosti k vlastnímu rozvoji, např. formou střediskových nebo okresních vzdělávacích aktivit, nebo je motivujete do vzdělávání na skautských kurzech? Jak se vám to daří? Přijďte se podělit o zkušenosti s dalšími lidmi zabývající se výchovou na středisku, nasbírejte podněty pro to, jak lze ze strany střediska podpořit oddíly v jejich výchovné činnosti.