Setkání s Výkonnou radou a Náčelnictvem – Strategie 2030

• Kategorie: Ostatní program
  • Kapacita: Neomezená
Ondřej Peřina (Jerry)

Jsem zpravodajem Výkonné rady pro ICT a organizaci. Aktivně lektoruji na kurzech střediskového minima Střep a VHOD, na VK 5:10 sever a ČK Vocať Pocaď, případně pomáhám i na dalších VzA. V minulosti jsem vedl středisko Ještěd Liberec a také skautský Liberecký kraj.

Kristýna Menclová (Tynus)

Ráda se ptám, poslouchám druhé a nabízím své nápady. Prošla jsem si mnoha činovnickými rolemi v Junáku a baví mě je přibližovat ostatním. Pídím se po odpovědích na otázku proč a s tím souvisí metodické přemýšlení o všem. Jsem součástí pracovní skupiny Ochrany a bezpečí dětí a téma psychické bezpečnosti mě směřovala až k vysoké škole, kterou jsem začala studovat.

Ondřej Vokál (Vokin)

Moje hlavní aktuální témata: Strategie 2030, růst Junáka - českého skauta.

Petr Vaněk (Permi)

Permi je coby 1. místostarosta Junáka - českého skauta a zpravdoajs pro komunikaci a projekty služby společnosti zodpovědný mimo jiné za oblasti interní, externí a krizové komunikace a za oblast služby společnosti. Patří sem například mediální komunikace Junáka - českého skauta a jeho přítomnost na sociálních sítích, vystupování Junáka - českého skauta na veřejnosti, spolupráce s vydavatelskými domy, fungování Skautské křižovatky, Zpravodajství, časopisů a newsletterů nebo dohled nad skautskými projekty služby společnosti, včetně těch krizových (covid-19, tornádo apod.). Permi byl dříve mimo jiné vůdcem oddílu, výchovným zpravodajem střediska Střela Plzeň, zakladatelem charitativního projektu Společně proti leukémii (dříve KAPKA), členem Roverského odboru, vůdcem Roverské lesní školy, předsedou okresu Plzeň-město, zahraničním zpravodajem Junáka - českého skauta nebo členem Evropského skautského výboru WOSM. Dnes je mj. dobrovolníkem a konzultantem WOSM pro oblast komunikace a v roce 2021 s partou nadšenců založil (a třetím rokem vede) ČLK Hrádek, s 48 účastníky největší čekatelský lesní kurz v zemi.

Barbora Tichavová (Rozárka)

místostarostka, zpravodajka výkonné rady pro program. V agendě má dále klimatickou změnu, Dostupný skauting a Ukrajinu. O tom všem se se mnou dá mluvit, ale nejvíc mě zajímá, jak se vám ve střediscích žije z hlediska skautské výchovy, programu, roverů a rangers, aplikace skautské výchovné metody a tak :)

Jana Jirasová (Prcek)

Zpravodajka VRJ pro dospělé. Matka 4 skautů z Mníšku pod Brdy. Dobrovolnicky vedu Skautskou nadaci Jaroslava Foglara a působím v týmu kurzu střediskového minima.

Vojtěch Olbrecht (Fišer)

Zahraniční zpravodaj VRJ

Josef Výprachtický (José)

Jako starosta a zpravodaj pro vnější vztahy mám na starosti zejména zastupování organizace a řízení Výkonné rady. Za organizaci jednám s MŠMT, státními úřady a institucemi, dalšími organizacemi a spolky.

Zajímá vás budoucnost Junáka? Pak určitě nepromeškejte jedinečnou příležitost potkat se s VR a náčelníky. Výkonná rada a náčelníci se s vámi rádi setkají nad aktuálními tématy Junáka. Součástí tohoto programu bude i velká diskuse na téma Strategie 2030. Dostanete rámcovou informaci o celkové strategii.